شورای دموکراسی خواهان ایران
The Council of Iranian Democrats

قطعنامه پایانی کنفرانس سه ائتلاف بزرگ سیاسی مردم آزادیخواه ایران

با استمرار هر روز حیات ننگین رژیم جمهوری اسلامی، سرکوب و فشار در داخل و بحران و جنگ در منطقه گسترش مییابد. اینک ر ژیم جمهوری اسلامی در آستانهء برگزاری انتخابات فرمایشی ریاست جمهوری دیگری است که میخواهد بی دردسر از آن عبور کند. ندا ی کارگران و زحمت کشان، شعار بازنشستگان، فریاد ملیتهای اسیر، فعالیت های میدانی جنبش زنان در مناطق مختلف ایران، تالش محیط بانان در سالهای اخیر و… اینک در یک شعار خود را نشان میدهد و آن تحریم فعال انتخابات فرمایشی جمهوری اسلامی است. اینک شعار “نه به انتخابات فرمایشی جمهوری اسلامی” با شعار “آری به سرنگونی جمهوری اسلامی” تکمیل تر شد و این شعار از زبان مادران داغ دیده قربانیان اعتراضات سالهای 97 و 98 در افکار عمومی مردم طنین انداز شده است. مردم آزاده ، ملیتهای دربند ایران ،انگیزه برگزاری کنفرانس “نه به نمایش انتخابات”، “آری به سرنگونی جمهوری اسلامی” و “پیش به سوی جمهوری فدرال ایران”، همراهی با اعتراضات مردم و حرکتی است در راستای مطالبات مرحله کنونی مبارزات ضد استبدادی، و در عین حال اقدامی در راستای آزادی و دمکراسی در ایران فردا است. 
سه ائتلاف بزرگ سیاسی، شورای دمکراسی خواهان ایران، همبستگی برای آزادی و برابری در ایران و کنگره ملیتهای ایران فدرال، برای همراهی با تمامی خلق ها در تحریم فعال انتخابات فرمایشی رژیم و برای نقش آفرینی سیاسی در مبارزه با جمهوری اسلامی و طرح بدیل سیاسی، جمهوریت، فدرالیسم و دمکرا سی در چشم انداز سیاسی ایران است. کنفرانس سه ائتلاف بزرگ سیاسی اینک با موفقیت به پایان رسیده است. سخنرانان در طول دو روز کنفرانس، ضمن تاکید به همبستگی سراسری خلق ها در مبارزه علیه رژیم و تاکید به تحریم فعال انتخابات در میان مردم که درواقع زمینه ساز آمادگی ذهنی مردم برای تغییررژیم جمهوری اسلامی است، اشکال متفاوت مقاومت و مبارزه علیه رژیم جمهوری اسلامی را به توضیح کشیدند. 
در عین حال در طول کنفرانس به اهمیت حیاتی برپایی دمکراسی کثرت گرا در فردای سرنگونی جمهوری اسلامی از سوی سخنرانان تاکید شد. سخنرانان کنفرانس دو روزه متفقا بر این ایده صحه گذاشتند که دستیابی به دمکراسی کثرت گرا و پلورالیستی در ایران فردا از طریق تاسیس نظامی مبتنی بر جمهوریت و فدرالیسم ممکن و مقدور است. توجه به رفع فقر و برقراری عدالت اجتماعی، حقوق برابر جنسیتی، حقوق برابر ملیت ها، حقوق کودک، محافظت از محیط زیست، همبستگی خلق ها در داخل و همبستگی مردم ایران با دیگر خلق های جهان، و برقرار روابط دوستانه با جهان نیز مواردی بودند که درکنفرانس به آنها تاکید شد. 
کمیته برگزاری کنفرانس سه ائتلاف بزرگ سیاسی، ضمن تقدی ر از تک تک سازمانها و احزاب سیاسی عضو در سه ائتلاف سیاسی که در واقع برگزارکنندگان اصلی این کنفرانس بودند، و ظیفه خود میداند که از سخنرانان و شرکت کنندگان در کنفرانس دو روزه تشکر و قدردانی کند. در عین حال کمیته برگزاری کنفرانس از تلویزیونهای رله کننده این کنفرانس و کانالهای حامی آن در شبکه های اجتماعی نیز تشکر و قدردانی میکند. 
ایران از آن همه ماست و لذا هر تالشی در راستای اهداف دمکراتیک در ایران فردا، تالشی در راستای آرمانهای تک تک مردم و ملیت های ساکن در آن است . 
نه به نمایش انتخابات / آری به سرنگونی جمهوری اسلامی / پیش به سوی جمهوری فدرال ایران 
همبستگی برای آزادی و برابری در ایران
شورای دمکراسی خواهان ایران
کنگره ملیتهای ایران فدرال 
کمیته برگزار کننده کنفرانس سه ائتلاف بزرگ سیاسی
۶ جون ۲۰۲۱

پست های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به نوار ابزار